Özgeçmişim

 

CİHAN YEŞİLYURT’UN ÖZGEÇMİŞİ

1973’te Samsun’un Alaçam ilçesinde doğdu. İlköğrenimini ve liseyi Alaçam’da tamamladıktan sonra 1991’de girdiği Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1995’te mezun oldu.

1997 yılında Fen Bilimleri Dershaneleri’nde Rehber Öğretmen olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının İstanbul’da ve Türkiye’de büyümesi ile birlikte 1999 yılında Rehberlik Birimi Koordinatörlüğü’ne getirildi ve halen bu görevine devam etmekte.

Cihan Yeşilyurt, Türkiye’nin pek çok ilinde ’’Sınav Sistemi’’,’’Öğrenci Motivasyonu’’,’’Planlı Çalışma ve Hedef Oluşturma’’,’’Tercihler ve Meslek Seçimi’’ gibi konularda konferans verdi.

Cihan Yeşilyurt’un gazetelerde çıkmış demeçleri, eğitim dergilerinde yayımlanmış makaleleri, ulusal ve yerel televizyon kanallarında yayınlanmış röportajları vardır. ZTV adlı televizyon kanalında ‘’Odak Noktası’’ adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu da yapmıştır

Vakıf üniversitelerinde; Sosyal Psikoloji, Kariyer Planlama, İletişime Giriş dersleri  vermiştir.

Hürriyet Gazetesi’nin üniversite adaylarına yönelik yaptığı ‘’Uzmana Sor’’ adlı projesinde ve TRT 1 ekranlarında gösterilen ‘’Sınıf 2010’’, ‘’İyi Fikir’’ adlı programlarda da danışmanlık yapmıştır.

Cihan Yeşilyurt’un ‘’99 Sayfada ÖSS’’, ‘’Başarı İçin Küçük Adımlar’’ ve ‘’Üniversite Yolunda Başarının Şifreleri adlı kitapları da bulunmaktadır.